SAE, království ropy a zlata

Luxus, okázalost, zlaté paláce a neskutečné bohatství kam jen oko pohlédne. Ropa udělala ze Spojených arabských emirátů během padesáti let jednu z nejbohatších zemí světa. Ropa a peníze zde doslova tečou proudem. Spojením sedmi emirátů- není tomu tak dávno- vznikl stát asi o rozloze České republiky. Z Prahy je to neuvěřitelných 4500 km a čeká vás šest hodin ve vzduchu. Slunce zde bez přestání pálí jako nikde na světě a to po celý rok, proto doporučuji vyrazit na dovolenou někdy v termínu od listopadu do dubna. Nejobydlenější částí Spojených arabských emirátů je pobřeží, zbytek je bez mála jen poušť a proto můžete čekat sem tam i písčitou bouři. Ale o tom to je, o zážitcích, které doma v kuchyni nezažijete. Tak hurá na dovolenou do Spojených arabských emirátů.

Dominující náboženství je zde samozřejmě islám, ten ale není problémem. Arabi zde tolerují odhalené cizinky, jen pozor na projevy intimností na veřejnosti, ať neskončíte pod zámkem. Jinak je tato velkolepá země otevřena turistům dokořán. Turisté znamenají peníze, protože drtivá většina cizinců zde přijíždí jenom za jedním. Nákupy. Každý, kdo sem zavítá, si musí přivést něco zlatého. Smlouvejte, ale připravte se, že za babku to nebude. Toto království ropy a zlata je opravdu převážně pro milovníky luxusu, kteří se nebojí za své pohodlí utratit jmění.

Nenechte si ujít návštěvu Dubaje

Dubaj je nejznámějším městem a tak jako zbytek emirátů se snaží posbírat co nejvíce nej. Můžete zde najít třeba největší prsten na světě, který je vyroben z šedesáti kilogramů zlata a pěti kilo drahých kamenů. Nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa o výšce 828 m, největší nákupní centrum Dubaj Mall s největším akváriem na světě, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab ve tvaru plachetnice, který je jediným sedmihvězdičkovým hotelem vůbec a tak bychom mohli pokračovat. Máte chuť si zalyžovat, i když je venku 35 stupňů? Není problém, v Mall of emirates vás čeká celý lyžařský areál!

I zde se však můžete vypravit na cestu časem, podívat se o padesát let dříve. Jak se žilo, jak se jedlo, jak se umíralo. V rybářských vesničkách jako by se zastavil čas. Člověk nestačí žasnout, z čeho dokázala ropa vybudovat mrakodrapy a architektonické skvosty jako nikde jinde na světě. Čisté pláže, bělostný písek a teplé průzračné moře vám zajistí dokonalý odpočinek. Vydejte se také do pouště Rub al kali a navštivte beduínskou osadu. Zážitek z tohoto setkání se snad nedá ani popsat slovy.

Abu Dhabi je hlavním městem a před ropným bumem se zde lidé živili převážně pirátstvím, lovem perel, stavbou lodí a tkalcovstvím. Dnes je město rájem bohatých turistů, kteří utrácejí v nejrůznějších parcích. Jako třeba park Ferrari s nejrychlejší horskou dráhou světa a se spoustou dalších atrakcí. Autodromem, simulátory a dalšími vychytávkami. Last minute do Spojených arabských emirátů čeká právě na vás. Užijte si zájezd a zažijte život v luxusu!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.