Za historií Egypta s last minute slevou

Egypt patří k jedné z nejkrásnějších zemí, kam se jezdí za teplem a za krásným opálením po celý rok. Od jisté doby je daleko cenově dostupnější také díky možnostem dovolené last minute do Egypta, kdy ceny klesly, také včetně all inclusieve. Tato země má co nabídnout jak z přírodního hlediska – možnosti potápění na krásných korálových útesech, nekonečné pískové pláže, tak také nad bohatostí měst a historii, která je v dnešní době všem známá.

Dvě nejčastěji navštěvované části jsou Marsa Alam a Hurghada. Marsa Alam nám, jak již bylo zmíněno, nabízí nejkrásnější korálové útesy a možnost se podívat do podmořského světa. Hotely u pobřeží jsou většinou přepychové, doporučuji si vybírat od 4 * výše, jelikož standard 4* by měl odpovídat už luxusnějšímu ubytování i přístupu. Strava All inklusive je doporučena ve všech destinacích, málo kdy seženeme zájezd s jinou nabídkou.

Cesty Egyptem

V každé turistické oblasti nám nabízí možnost zúčastnit se místních fakultativních výletů, tady už přichází na řadu přírodní krása a historie Egypta. Číslem jedna je návštěva hlavního města Káhiry. Tady se dostávám do krásného, starodávného města, kde se nám naskytne příležitost navštívit pyramidy, starodávné hrobky králů a šlechty, sfingu v Gíze, nebo například bájné Egyptské muzeum. Není třeba zmiňovat, že pyramidy se lišší velikostí dle slávy panovníka, nejvyšší zde můžeme navštívit hrobku panovníka Džosera.

Luxor

Dalším fenoménem je Luxor. Nádherná cesta za historií. Putuje se přes nilské údolí, kudy se dostaneme až do údolí Králů, jsou zde Menmonovy kolosy, chrám bohyně Hatšepsut a alabastrové dílny. Dále zde narazíme na chrám v Karnaku, nebo na institut papyru. Výlety nejsou nejlevnější záležitostí, chceme-li se však přidat ke skupině lidí a mít svého průvodce, stojí tyto finance za investici. Navíc ušetříme již na last minute do samotného Egypta. Využijte aktuální last minute slevy na zájezdy do Egypta!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.